Album do wklejania zdjęć 10×15 na 60 stron

Rozumiemy, że nie każdy chce czekać 10 dni na to, żebyśmy stworzyli album na zamówienie. Zwłaszcza wtedy, kiedy odbitki z wakacji / urodzin / baby shower / wieczoru panieńskiego już czekają i bardzo chcesz spędzić jesienny wieczór wklejając zdjęcia do tradycyjnego albumu.

Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilkanaście dużych albumów do wklejania zdjęć, która są dostępne od ręki. Zmieścisz w nich zdjęcia w formatach 10×10, 10×15, 13×18 i 15×21.

W tym wpisie chcę pokazać Ci, jak prezentują się różne formaty zdjęć na kartach albumu 25×25 cm. Zobaczysz, ile miejsca zostaje na podpisy, jak wyglądają rozkładówki. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedziała, jak obliczać ilość zdjęć, która zmieści się w albumie i jaki format zdjęć wybrać, żeby prezentowały się jak najlepiej.

Duży album do wklejania zdjęć 10×15

Nowe albumy z kartami o rozmiarze 25×25 cm powstały z myślą o zdjęciach w formacie 10×15. Na pojedynczej stronie zmieszczą się dwie takie odbitki – zarówno w pionie, jak i w poziomie. Na karcie wciąż pozostanie sporo miejsca na notatki, podpisy, taśmy washi czy naklejki – możesz szaleć z ozdobnikami do woli!

Jeśli jednak wolisz minimalizm, zdjęcia 10×15 też będą prezentować się przepięknie na prostym, jasnym albo brązowym tle. Czasem mniej znaczy więcej!

Album do wklejania zdjęć z Instagrama

Fajnie jest przenieść zdjęcia, które umieszczamy na Instagramie, do realu. To często piękne ujęcia, nie warto chować ich w czeluściach internetu. Ja regularnie wywołuję zdjęcia w instagramowych formatach – 10×10 albo 10×12. Podoba mi się, jak 4 zdjęcia wyglądają na jednej stronie albumu wypełniając ją niemal w całości. Taka insta siatka przeniesiona na papier.

Mały format 10×10 albo 10×12 ma jedną zaletę – więcej zdjęć mieści się w albumie, a więc więcej wspomnień album może przyjąć.

Album, do którego wkleisz zdjęcia w formacie 13×18 i 15×21

Dobra wiadomość dla tych, który lubią wywoływać odbitki w dużych formatach. Na pojedynczej stronie albumu 25×25 cm zmieści się jedno zdjęcie w formacie 13×18 albo 15×21. Duże zdjęcia możesz wkleić poziomo albo pionowo.

To fajna opcja dla osób, które lubią mieć dookoła zdjęcia więcej przestrzeni na karcie.

Jak policzyć, ile zdjęć zmieści się w tradycyjnym albumie

Zacznij od tego, jakiego formatu zdjęcia chcesz wywołać. Czy będzie to 10×10, 10×15, 13×18 czy może 15×21?

W albumach kwadratowych 25×25 cm, na pojedynczej stronie wkleisz:

– 4 zdjęcia 10×10
– 2 zdjęcia 10×15
– 1 zdjęcie 13×18 lub 15×21

Jeśli album ma 30 kart (zawsze w opisie produktu podajemy, ile kart ma tradycyjny album), to oznacza, że ma 60 stron.

Jeśli zamierzasz wklejać zdjęcia z obu stron i na jednej stronie mieszczą się 2 zdjęcia 10×15, to w całym albumie zmieści się ich 2 x 60 = 120 zdjęć w formacie 10×15.

Jeśli zamierzasz wklejać zdjęcia tylko z jednej strony, a na jednej stronie mieszczą się 2 zdjęcia 10×15, to w całym albumie zmieści się ich 2 x 30 = 60 zdjęć w albumie.

Czy zdjęcia do albumu lepiej wklejać dwustronnie czy jednostronnie?

Tak naprawdę wszystko zależy od pergaminu. Jeśli wybierzesz album, który ma karty oddzielone pergaminem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wklejać zdjęcia z dwóch stron. Pergamin chroni zdjęcia przed ocieraniem i sklejaniem ze sobą. Dzięki temu pozostają w dobrej kondycji, a Ty dłużej będziesz się cieszyć pięknymi ujęciami.

Jeśli wybierasz album bez pergaminu, zalecam przyklejać zdjęcia z jednej strony. Właśnie po to, żeby chronić odbitki. Czy to jednak oznacza, że absolutnie, nigdy, pod żadnym pozorem nie możesz wklejać zdjęć z obu stron, jeśli masz album bez pergaminu? Oczywiście, że nie! Album z i bez pergaminu ma taką samą objętość. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Zdjęcia wcale nie muszą o siebie haczyć. Najlepiej sprawdź sama, czy będą się do siebie przyklejać, jeśli będą się stykać w albumie.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu wiesz już, w jakim formacie wywołasz zdjęcia i obliczyłaś, ile zdjęć zmieścisz w albumie 25×25 cm. Liczę też na to, że zainspirowałam Cię i zachciało Ci się spędzić czas na wklejaniu zdjęć do albumu. Jeśli tak – tutaj znajdziesz albumy dostępne od ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *