Porządkowanie zdjęć, jak to zrobić

Jak zrobić porządek w zdjęciach?

„Kiedy byłam w liceum i na studiach, robiłam mnóstwo zdjęć. Sporo podróżowałam i z każdej podróży przywoziłam tysiące plików. No właśnie, plików.

Tych zdjęć było tak dużo, że nigdy nie zebrałam się w sobie, żeby je wywołać. Wiesz, co się z nimi stało? Już ich nie mam. Przepadły razem z rozwalonym twardym dyskiem komputera. Nie, nie miałam kopii zapasowych.”

„Pięknie wyglądają te albumy na Instagramie, ale kto ma czas na wklejanie zdjęć? I ile to pieniędzy trzeba wydać, żeby zdjęcia wywołać!”

Jak zrobić porządek w zdjęciach?

Problemy z wywoływaniem zdjęć

Czy w tych wypowiedziach widzisz siebie? Czy Ty też chciałabyś mieć pięknie powklejane do albumów zdjęcia, ale:

 1. Jest ich za dużo i Cię przytłaczają?
 2. Nie masz na to czasu…
 3. … albo pieniędzy?

Musisz wiedzieć, że to problemy, które da się rozwiązać. Po prostu. Jeśli zdjęć jest dużo i w dodatku są wszędzie: w aparacie, w telefonie, w komputerze, to masz bałagan. A bałagan można posprzątać.

Jeśli nie masz czasu, to warto zastanowić się, na co poświęcasz swój czas. Może lokujesz go tam, gdzie wcale nie chcesz? Może zamiast oglądania kolejnego serialu na Netflixie warto poświęcić kilka wieczorów na porządkowanie zdjęć?

Co z pieniędzmi? Albumowanie może być kosztownym hobby. Zwłaszcza wtedy, kiedy wywołujesz setki, tysiące zdjęć i chcesz je wszystkie wkleić do tradycyjnego albumu.

A gdyby tak… wywoływać mniej zdjęć? Powiem więcej – robić mniej zdjęć? Żeby te wywołane były tymi najpiękniejszymi, najważniejszymi. Takimi, przy przeglądaniu których serce bije szybciej, a buzia cała się cieszy?

Jak zrobić porządek w zdjęciach?

Jak uporządkować zdjęcia?

Tak wiem, łatwo powiedzieć – zrób porządek. Znajdź czas. Wybieraj tylko te najpiękniejsze zdjęcia. Nie martw się, nie zostawię Cię z takimi ogólnymi wskazówkami. Ja jestem człowiek konkret i lubię sprawdzone rozwiązania. Nawet na porządkowanie zdjęć w albumach mam system.

Opisałam proces robienia porządku w zdjęciach w e-booku „Jak ogarnąć zdjęcia”. Dowiesz się z niego:

 • Jak krok po kroku pokonać przeszkody, które stoją na drodze do posiadania albumów ze zdjęciami;
 • Jak porządkować zdjęcia na telefonie;
 • Jak stworzyć system w archiwum zdjęć, żeby się w nim połapać;
 • Jak znaleźć czas na albumowanie – odpowiesz sobie na pytanie, czy na pewno chcesz to robić;
 • Jak zrobić selekcję zdjęć przed wywołaniem;
 • Co zrobić ze zdjęciami, które nie zostaną wywołane;
 • Co zrobić, żeby po wywołaniu zdjęć się w nich nie pogubić;
 • Jak utrzymać porządek w zdjęciach, kiedy już posprzątasz;

Mam wielką nadzieję, że e-book Ci pomoże. Że będzie takim impulsem do działania. Że po przeczytaniu poczujesz chęć, żeby już teraz, zaraz, zabrać się za porządkowanie zdjęć. Albo i nie. Bo wklejanie zdjęć do albumu wcale nie musi kręcić wszystkich. Może Tobie lepiej sprawdzi się wkładanie zdjęć do pudełek?

Tak czy siak, przeczytaj e-booka i sama się przekonaj. Możesz go pobrać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *